Zaplanuj wizytę

Zaplanuj wizytę

Zapraszamy do siedziby Zespołu „Śląsk”

Jeden z największych kompleksów pałacowo-parkowych w Polsce dostępny jest dla zwiedzających, pragnących zapoznać się z historią pałacu i jego wytwornymi wnętrzami. Atrakcyjność zabytkowego obiektu w Koszęcinie dynamizuje okoliczność jego funkcjonowania jako siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Dla odwiedzających stwarzamy również możliwość zapoznania się z elementami pracy scenicznej artystów chóru, baletu i orkiestry. Prowadząc szeroką działalność edukacyjną na potrzeby wszystkich grup wiekowych, oferujemy zajęcia warsztatowe oraz pobyty edukacyjne.

Pałac w Koszęcinie zajmuje miejsce szczególne wśród zabytkowych dawnych rezydencji książęcych i szlacheckich w Polsce. Usytuowany w krajobrazowym parku w stylu angielskim z pomnikami przyrody, imponuje architekturą i okazałością. Zachowany w stylu neoklasycystycznym, w kształcie podkowy, w latach 1805-1945 pełnił rolę rezydencji książęcego niemieckiego rodu Hohenlohe-Ingelfingen.

Czekamy na Państwa odwiedziny - od poniedziałku do piątku oraz w weekendy - i zapraszamy do spotkania z nami „na żywo”, w naszej siedzibie - urokliwym i malowniczym miejscu, przepełnionym dobrą energią. Prosimy o rezerwację zwiedzania grupowego oraz warsztatów i pobytów edukacyjnych od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 pod numerem telefonu 34 31 06 461.

polecamy