Serca tarnowskiej publiczności zdobyte!28 Września 2020

Niemal wprost z koncertu inaugurującego nowy sezon artystyczny, Zespół „Śląsk” pojechał do Tarnowa, gdzie w Hali Arena „Jaskółka” wystąpił z programem „A to Polska właśnie”. Sobotni koncert był dedykowany św. Janowi Pawłowi II w setną rocznicę Jego urodzin.

W programie znalazły się najpiękniejsze pieśni i tańce ludowe oraz tańce narodowe - repertuar „Śląska” podziwiany niezmiennie od 68 lat w Polsce i na świecie. Przeważającą część stanowiły kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej.

Zabrzmiały m.in. popularne piosenki patrona Zespołu: „Karolinka”,  „Szła dzieweczka”, „Ondraszek”, „Hej, te nasze góry” oraz opracowania muzyczne Profesora do takich tańców jak: „Trojak”, „Kujawiak z Oberkiem”, „Krakowiak”, „Tańce górali podhalańskich”. Zespół przypomniał także publiczności liryczne „Kujawiaki głuszyńskie” - do muzyki w opracowaniu Wojciecha Kilara, w choreografii Hanny Chojnackiej. Publiczność jak zawsze bawiła się znakomicie wraz z artystami baletu podczas „Karnawału w Wilamowicach”, niezwykle żywiołowego i barwnego tańca do muzyki Ireneusza Łojewskiego, w choreografii Elwiry Kamińskiej. Burzę braw zebrał także balet za „Tańce górali podhalańskich” do muzyki założyciela Zespołu i w choreografii Elwiry Kamińskiej oraz „Suitę tańców rzeszowskich” do muzyki Ireneusza Łojewskiego i w choreografii Elwiry Kamińskiej. Panie zachwyciły z kolei „Kołomajkami” w choreografii Elwiry Kamińskiej, w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny. Patriotyczny charakter programu podkreślił polonez do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” oraz pieśni „Jak długo w sercach naszych” i „Ułan i dziewczyna”. A w finale, do jubileuszu urodzin św. Jana Pawła II nawiązywały Jego ulubione pieśni „Czarna Madonna” i „Barka”. Całość koncertu „A to Polska właśnie” stanowiła barwny spektakl, podczas którego Zespół „Śląsk” zabrał tarnowską publiczność w muzyczną podróż po polskiej kulturze ludowej i narodowej. Burza braw na zakończenie, były najpiękniejszym dowodem uznania dla kunsztu artystów Zespołu.

Każdy koncert po powrocie na scenę to wyjątkowe przeżycie. Wielomiesięczna przerwa w spotkaniach z publicznością spowodowała, że artyści jeszcze bardziej cenią kontakt z żywą widownią. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie do Hali Arena „Jaskółka” i wspólne przeżycie kolejnej, koncertowej przygody. (AK)

Powrót
Listopad 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Najbliższe koncerty

    Zapowiedzi