Parkowy Wrzesień z Kulturą14 Września 2020

Od początku września Park Śląski zaprasza do siebie na z cykl „Parkowy Wrzesień z Kulturą” - to wachlarz artystycznych wydarzeń, zarówno dla małych, jak i większych miłośników sztuki. W miniony weekend na scenie w parkowym Rosarium wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który obok koncertu okolicznościowego przygotował także warsztaty wokalno-taneczne. Na kolejne spotkania z artystami Zespołu zapraszamy do Parku 20 września oraz 27 września podczas wielkiego finału.

W sobotę organizatorzy cyklu oddali scenę w Rosarium do dyspozycji Zespołu „Śląsk”. Na dobry początek, artyści i pedagodzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy z tańcem i piosenką. Myślą przewodnią programu „Wakacyjna przygoda” było wspomnienie minionego lata. Dzięki piosenkom opracowanym ruchowo, dzieci miały okazję poczuć atmosferę letniej przygody. Wspomnienie wakacji budowała klimatyczna muzyka, która przenosiła uczestników nad morskie wody, na sawannę oraz do dżungli, a zwierzęce odgłosy pozwalały na spotkanie z mieszkańcami odległych, przyrodniczych zakątków. Była także okazja do małego współzawodnictwa w taneczno-wokalnych konkursach z nagrodami. Po południu na wszystkich czekała muzyczna uczta w wykonaniu solistów chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, przy akompaniamencie kierownika chóru Krzysztofa Anczyka. W repertuarze koncertu znalazły się najpopularniejsze ludowe pieśni tj. „Karolinka”, „Karlik”, „Starzyk”, „Szła dzieweczka”, „Hej tam w dolinie” czy „Gdybym to ja miała”. Całość uświetnił dodatkowo występ dwóch tenorów, którzy wykonali operetkowe przeboje m.in. „O sole mio” i „Brunetki, blondynki”. Koncert uświetnił także 53. urodziny Jej Wysokości Elki – parkowej kolejki. Każdy kto w tym czasie odwiedził Park Śląski miał także niepowtarzalną okazję do wspólnych rozmów i zdjęć z artystami, którzy przyciągali uwagę pięknymi strojami rozbarskimi.

Od pierwszego weekendu, plenerowe występy artystyczne „Parkowego września z kulturą” cieszą się ogromnym powodzeniem. Do końca miesiąca, w kameralnej formie, na scenie w Rosarium będzie można zobaczyć artystów i aktorów z Opery Śląskiej, Teatru Rozrywki, Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, Filharmonii Śląskiej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. O program dla najmłodszych zadba również Studio Artystyczne „Maciej” oraz Agencja Artystyczna „PRYM ART”. Spektakle i animacje dla dzieci w soboty i niedziele będą się rozpoczynały o godzinie 14. Wydarzenia skierowane do dorosłych będzie można oglądać od godziny 16.

„Parkowy Wrzesień z kulturą” powstaje dzięki współpracy z Operą Śląską, Teatrem Rozrywki, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, Filharmonią Śląską, Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach programu Śląskie dla Seniora oraz Śląskie dla kobiety.

Organizatorzy ze względu na warunki atmosferyczne i epidemiologiczne zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzeń. Wstęp na każde z nich jest bezpłatny.

Program kolejnych spotkań przedstawia się następująco:
19.09.2020 – sobota
14.00 – koncert dla dzieci – Filharmonia Śląska
16.00 – Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego

20.09.2020 – niedziela
14.00 – Wakacyjna przygoda – warsztaty wokalno- taneczne
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny
16.00 – Kwartet muzyczny – Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

26.09.2020 – sobota
14.00 – „KOZIOŁEK MATOŁEK i jego przygody” – PRYM ART
16.00 – Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego

27.09.2020 – niedziela
14.00 –„Plastusiowy Pamiętnik i Plamy” – PRYM ART
16.00 – Wielki Finał Parkowego Września z Kulturą

Powrót
Październik 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Najbliższe koncerty

    Zapowiedzi