Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Facebook

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin
tel.: +48 34 310 64 15; fax: +48 34 310 64 16; e-mail: info@zespolslask.pl

Skórka:
A+

Odwołane "Święto Śląska" - po raz pierwszy w historii...28 Czerwca 2020

Właśnie w ten weekend miała się odbywać XXII edycja „Święta Śląska” - wielkiego pikniku artystycznego, organizowanego co roku z okazji rocznicy powstania Zespołu "Śląsk" oraz zakończenia kolejnego sezonu artystycznego. Trudno się z tym pogodzić, ale po raz pierwszy od ponad 20 lat, nasze święto podzieliło los wszystkich tegorocznych imprez plenerowych w Polsce i zostało odwołane. W trosce o zdrowie publiczności i artystów nie możemy się spotkać w dotychczasowej formule wielkiego pikniku. Dziś zostają tylko wspomnienia z poprzednich lat, ale wierzymy głęboko, że za rok będziemy hucznie świętować.

W ostatni czerwcowy weekend zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie nie rozbrzmiewa muzyką i gwarem wielotysięcznej widowni, a „Śląsk” nie zakończy sezonu uroczystym koncertem. Smutno, ale podchodzimy do konieczności odwołania tej imprezy z pełnym zrozumieniem. "Święto Śląska" na stałe wpisało się już w kalendarz największych imprez kulturalnych Regionu, organizowanych z wielkim rozmachem, na najwyższym poziomie organizacyjnym i artystycznym. W dwudziestodwuletniej historii „Święta Śląska”, te niezwykłe spotkania Zespołu z publicznością zyskały pozycję bardzo popularnej imprezy familijnej o charakterze pikniku artystycznego. Do Koszęcina przyjeżdżają mieszkańcy całego województwa, z wielu zakątków Polski, a nawet turyści z zagranicy. Powiększające się każdego roku rzesze odwiedzających zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie, udowadniają, że "Święto Śląska" ma swój prestiż i cieszy się uznaniem widzów.

Przez ponad 20 lat bogaty program „Święta Śląska” zapewniał wspaniałą zabawę całym rodzinom. W trosce o wysoki poziom artystyczny, na swoje urodziny „Śląsk” zapraszał gwiazdy z Polski i zagranicy, których osobowość i talent były magnesem dla publiczności. Przez trzy dni Święta zabytkową siedzibę Zespołu wypełniały: muzyka, taniec, śpiew i rozrywka kabaretowa, w wykonaniu znakomitych artystów. W ciągu dwóch dekad gośćmi „Święta Śląska” byli już m.in.: Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Majka Jeżowska, Józef Skrzek, zespoły: Feel, Dżem, Zakopower, Gang Marcela, Pectus, Golec uOrkiestra, Enej, a także najlepsze polskie kabarety i goście z zagranicy. Gwoździem programu każdego „Święta Śląska” był specjalny, galowy koncert gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Bogactwo koncertów i dodatkowych atrakcji przyciągały co roku wielotysięczną publiczność. Znakomita śląska kuchnia, stoiska z rękodziełem artystycznym najlepszych lokalnych twórców, prezentacje zanikających zawodów, atrakcje dla dzieci, wystawy malarstwa i rzeźby, kameralne koncerty w Kaplicy Pałacowej - to tylko niektóre punkty programu, które zawsze gwarantowały doskonałą zabawę gościom Zespołu w każdym wieku.

Ze smutkiem patrzymy w tym roku na wyciszony park, wiedząc ile wspaniałych planów mieliśmy w związku z tegorocznym „Świętem Śląska”. Co się odwlecze to nie uciecze, więc pozostajemy z nadzieją, że za rok o tej porze spotkamy się już bez przeszkód na hucznym zakończeniu sezonu 2020/2021 i sześćdziesiątych ósmych urodzinach Zespołu „Śląsk”. A dziś powspominajmy poprzednie edycje i przywołajmy wspaniałą atmosferę „Święta Śląska”. (AK)

Powrót
Wrzesień 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi